0 Dilber Ay Dinle


Dilber Ay Röportajı!

Yılların ses sanatçısı Dilber Ay, hapishane dekorunda yaptığı ‘Kadere Mahkûmlar’ programıyla bir anda dikkatleri üzerine çekti. Bu ilgi üzerine katıldığı televizyon programında, aslında şarkının ismi olan ‘Zorunda mıyım?’ sözü yanlış anlaşılınca, internet fenomeni haline geldi. O kadar ki, bir cep telefonu operatörü reklam kampanyasını bu şarkı üzerine inşa etti. 40 yılda 60 albüm yapan ve Anadolu’nun pek çok yerinde zaten ünlü olan Dilber Ay’la söyleşmenin koşulları da böylece oluşmuş oldu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bir çadırda doğdum. Yörük, göçmen… Köküm Halep’ten gelme. Aşiret çocuğuyum. Ev yok. köy yok… Kahramanmaraş’ta 3′e kadar okudum. Çok fakir bir aile çocuğuydum. Aşiretin yarısı Pazarcık’tan Ankara’ya göç etmiş oradan da Bolu-Düzce’ye yerleşmişler.

13 yaşında evlendirdiler beni. Evlenmeden önce Düzce’ye radyocular geldi. Güzel sesleri arıyorlardı. Ben de koşa koşa gittim. Türkü söylemeyi çok seviyordum. Bediha Akartürk’ü dinlerdim radyoda. ‘Ben bundan daha güzel söylerim’ diyordum. Kendime has bir tavrım var benim. Dedim ki orada adamlara (Aralarında Nida Tüfekçi de var) ‘Beni bir dinleyin. Sesim çok güzel’. ‘Gönül gel seninle muhabbet edelim’ türküsünü okudum. Hemen beni indirip kaptılar. Adresimi aldılar. Birinci gelmişim.

Tabiri caizse feleğin çemberinden geçmişsiniz. Benim gibi genç insanlara bir tavsiyeniz var mı?
Dünyada en büyük kabadayılık, en büyük zenginlik efendiliktir. Dediğim üç şeye dokunmadığın sürece insan elini kana bulamaz. Ne delikanlılar yatıyor biliyor musun cezaevinde? Hayatları çürüyor. Hamallık yaparım, dışarıda yaşarım. Dört duvar arasında değil.


İlgili Aramalar: Dilber Ay,Dilber Ay Şarkıları Dinle,Dilber Ay Müzikleri,Dilber Ay Parçaları,Dilber Ay Albüm Dinle,Dilber Ay Biyografi

0 yorum:

 

Facebook'ta Bizi Bulun!

Rastgele Şarkılar

Copyright

Copyright © 2012 MuziklerDinlet Tüm Hakları Eser Sahiplerine Aittir. Bu sitedeki Tüm içerikler Youtube Vb Sitelerden Alınmaktadır, Herhangi bir yasal işlemden sitemiz sorumlu değildir. Eser sahiplerinin isteği halinde ilgili içerikler sitemizden silinir.Bize Ulaşmak İçin iletişim Kısmından Ulaşabilirsiniz.

Şarkı Dinle | Müzik Dinle | Hit Şarkılar Dinle | 2012 Şarkıları Dinle | Yeni Şarkılar Dinle | Albüm Dinle | Yeni Albümler | tv izle | canlı tv izle | müzik dinle