0 İzzet Yildizhan Dinle


01 Nisan 1963 tarihinde Diyarbakır Çermik'te 15 kardeşli bir ailenin en küçüğü olarak doğan İzzet Yıldızhan, Ankara gece klüplerinden başlayan sahne hayatını o dönemin çok önemli Altınal Gazinosuna kadar taşımıştır. İlk albümünü Selami Şahin'in teklifi ile "İsimsiz Asker - Sen Yoksun" adlı albümden sonra, ikinci albümü "Nerelerdesin - Sevmişim Seni"yi de arkadaşı Emrah'ın desteği ile onun firmasın...da yapmıştır. Klip Müzik'e yaptığı üçüncü albümü ile geniş kitlelere ulaşmıştır. "Birisi" adlı kaset ile şöhreti yakalamış ve aynı yıl başrol oynadığı "Birisi" adlı dize ile hayranlarının gönlünde tath kurmuştur. "Birisi" adlı albümle, Magazin Gazeteciler Derneği Altın Objektif ödülünü de "Yılın Sanatçısı" ünvanıyla almıştır.

"İzzet Yıldızhan Show" adını verdiği türkü programı ile canlı yayında ilk defa 2001-2002 yılı yayın döneminde TGRT ekranlarında sevenleriyle buluşmuştur. Yaptığı kaliteli programlarla 2002-2003 yılı yayın döneminde de TGRT'de programını sürdürmüştür. 2003-2004 yılı yayın döneminin ilk yarısında SHOW TV ekranlarından, ikinci yayın döneminde STAR TV ile anlaşma yapan İzzet Yıldızhan, yeni bir proje ile sanatçı arkadaşı Muazzez Ersoy ile beraber "İkisi Bir Arada" adlı yeni bir müzik eğlence programı yapmıştır.

Kendi firması olan Yıldızhan Müzik etiketi altında çıkarttığı ilk albümü "Ben Demiştim" ile de başarısını devam ettiren İzzet Yıldızhan "Canımın İçi" isimli çalışması ile de uzun süre dillerden düşmemiştir. 2007 yılında yeni albümü "Tokat"ı doğum günü olan 1 Nisan'da çıkarmıştır. İzzet Yıldızhan bu albüm için 19 ay çalışmış, muhteşem eserlerle tekrar hayranlarının karşısına çıkmıştır. 2008 yılı Kanal 7'de o yayın dönemi sonuna kadar "İzzet Yıldızhan Show" İÇİMİZDEN BİRİ adlı programı ile yine her hafta sevenleriyle birlikte olmuştur.

Uzun süredir ekranlardan ayrı kalan, yeni yayın dönemiyle yeniden ekranlara gelecek olan İzzet Yıldızhan'ın yeni albümünün çalışmaları da devam etmektedir. Özel geceler ve çalışma hayatı dışında görünmeyen İzzet YILDIZHAN'ın hedefi daha çok çalışmak, üretmek ve sevenlerine layık olmak için her yaptığı iş'te en güzelini, en kalitelisini verebilmektir.


İlgili Aramalar: İzzet Yıldızhan,İzzet Yıldızhan Şarkıları Dinle,İzzet Yıldızhan Müzikleri,İzzet Yıldızhan Parçaları,İzzet Yıldızhan Albüm Dinle,İzzet Yıldızhan Biyografi

0 yorum:

 

Facebook'ta Bizi Bulun!

Rastgele Şarkılar

Copyright

Copyright © 2012 MuziklerDinlet Tüm Hakları Eser Sahiplerine Aittir. Bu sitedeki Tüm içerikler Youtube Vb Sitelerden Alınmaktadır, Herhangi bir yasal işlemden sitemiz sorumlu değildir. Eser sahiplerinin isteği halinde ilgili içerikler sitemizden silinir.Bize Ulaşmak İçin iletişim Kısmından Ulaşabilirsiniz.

Şarkı Dinle | Müzik Dinle | Hit Şarkılar Dinle | 2012 Şarkıları Dinle | Yeni Şarkılar Dinle | Albüm Dinle | Yeni Albümler | tv izle | canlı tv izle | müzik dinle